Історія школи

Дитячо-юнацька спортивна школа № 9 була відкрита 1 вересня 1973 року на базі середньої школи № 12. Очолив її директор – Зуб Віталій Микитович. Під його керівництвом були відкриті відділення: класичної боротьби, плавання, футболу, велоспорту.                                                                  На 1 січня 1974 року у школі нараховувалося вже 940 учнів. З’явилися перші спортивні результати: Анатолій Репін, Віктор Сазонов, Юрій Тимченко (класична боротьба) стали призерами Республіканської Спартакіади школярів, вихованці відділення футболу ввійшли до складу збірної Харківської області.      У 1974 році керівництво ДЮСШ № 9 прийняв Сломчинський Віктор Петрович. Відділення велоспорту було переведено до ДЮСШ № 8 та відкрито відділення легкої атлетики.

1974 – 1978 р.р.. Вихованці відділення класичної боротьби, під керівництвом старшого тренера Жменька В’ячеслава Миколайовича та Панова Павла Петровича: Бєлих Олег, Безпаленко Сергій, Прилуцький Ігор, Кукушкін Іван, Лук’янчук Павло, Кривчиков Юрій, Болдов Сергій ставали переможцями та призерами Першості УРСР серед школярів, спартакіади СРСР серед юнаків.

З 1975 року результати стали давати вихованці відділення футболу: Скляров Сергій - член збірної команди УРСР, Русанов Юрій став чемпіоном СРСР турніру «Юність» у складі збірної УРСР, Юрій Сівуха у складі збірної команди СРСР стає чемпіоном світу серед юніорів.

1976- 1779 р. р. – відкрито відділення боксу, старшим тренером призначений Пеньков В. В..Працює відділення плавання: підготовлено перших першорозрядників. Продовжує працювати 5 відділень, вдосконалюється спортивна база, призером Першості УРСР з боксу стає Расчоскін Владислав (тренер Климов В. П. ).

З ДЮСШ № 7 переведено відділення спортивної гімнастики – старший тренер Шумовський В. В.. Збірні команди з футболу займають 2-е місце в Першості Харківської обл., кількість учнів школи нараховувала вже 1332 чоловіка.

1980 рік відзначився для школи високими спортивними результатами: Кукушкін Іван стає чемпіоном Європи серед молоді,  Височін Василь, Куклінов Валерій, Христенко Сергій – призери Першості УРСР (класична боротьба), Комаров Віктор (легка атлетика) стає переможцем Першості УРСР серед юнаків, Черіншов Дмитро та Расчоскін Владислав стають переможцями чемпіонату УРСР з боксу серед школярів (тренер Климов В. П.), вихованки відділення спортивної гімнастики Алла Місник, Наталія Карамушка і Алла Янченко займають І-ІІІ місця на чемпіонаті УРСР (їх тренер Заслужений тренер УРСР Шумовський В. В.).

1981-1983 р. р. – кипить тренувальна робота у школі, спортсмени активно беруть участь у змаганнях та завойовують медалі.

Класична боротьба: учні Полянський В’ячеслав та Куклінов Валерій стають призерами чемпіонату СРСР, Куклінов Валерій – переможцем СРСР серед юнаків, призерами Першості УРСР серед юнаків стають Литвиненко Ігор, Юрій Титов.

У 1982 році на пост директора було призначено Панова Павла Петровича.

Команда ДЮСШ виграла зональні змагання Мінпроса УРСР з легкої атлетики, чемпіоном СРСР став випускник ДЮСШ Комаров Віктор. Призери Першості УРСР з боксу: Ковалевський Віктор – 3 м., Савельєв Едуард – 2 м.. Присвоєно почесне звання Заслуженого тренера УРСР Жменько В’ячеславу Миколайовичу (класична боротьба) та Шумовському Валентину Валентиновичу (спортивна гімнастика)!

З 1984 по 1989 р.р.колектив школи підготував: чемпіона СРСР з серед юнаків Ковальова Юрія, чемпіона Першості УРСР серед юніорів Морозова Олексія, переможців юнацьких ігор УРСР: Смоловича Едуарда (виконав норматив Майстра спорту СРСР) і Копилова Віталія – все класична боротьба; переможницю чемпіонату УРСР Алфимову Ірину (бруси) та Янченко Аллу (стрибок та вільні вправи); переможця Всесоюзної Спартакіади школярів і бронзового призера Спартакіади школярів СРСР з боксу Годзь Костянтина. Відділення спортивної гімнастики переведено до ДЮСШ № 7.